Gañadores do Premios Eisner 2018

Mellor historia curta

  • ”A Life in Comics: The Graphic Adventures of Karen Green,” de Nick Sousanis, en Columbia Magazine (Summer 2017).

Mellor número único “One shot”

  • Hellboy: Krampusnacht, de Mike Mignola e Adam Hughes (Dark Horse).

Mellor serie regular

  • Monstress, de Marjorie Liu e Sana Takeda (Image).

Mellor serie limitada

  • Black Panther: World of Wakanda, de Roxane Gay, Ta-Nehisi Coates e Alitha E. Martinez (Marvel).

Mellor serie nova

  • Black Bolt, de Saladin Ahmed e Christian Ward (Marvel).

Mellor serie para lectores novos (ata 8 anos)

  • Good Night, Planet, de Liniers (Toon Books).

Mellor serie infantil (9–12)

  • The Tea Dragon Society, de Katie O’Neill (Oni).

Mellor serie xuvenil (13-17)

  • Monstress, de Marjorie Liu e Sana Takeda (Image).

Mellor publicación de humor

  • Baking with Kafka, de Tom Gauld (Drawn & Quarterly).

Mellor antoloxía

  • Elements: Fire, A Comic Anthology de Creators of Color, edited by Taneka Stotts (Beyond Press).

Mellor publicación baseada na realidade

  • Spinning, de Tillie Walden (First Second).

Mellor álbum gráfico (novo)

  • My Favorite Thing Is Monsters, de Emil Ferris (Fantagraphics).

Mellor álbum gráfico (Reimpresión)

  • Boundless, de Jillian Tamaki (Drawn & Quarterly).

Mellor adaptación desde outro medio

  • Kindred, by Octavia Butler, de Damian Duffy e John Jennings (Abrams ComicArts).

Mellor edición de material extranxeiro en EE.UU

  • Run for It: Stories of Slaves Who Fought for the Freedom, de Marcelo D’Salete (Fantagraphics).

Mellor edición de material asiático en EE.UU

  • My Brother’s Husband, vol. 1, by Gengoroh Tagame (Pantheon).

Mellor colección/Proxecto de arquivo – Tiras

  • Celebrating Snoopy, de Charles M. Shulz, editado por Alexis E. Fajardo e Dorothy O’Brien (Andrews McMeel).

Mellor colección/Proxecto de arquivo – BD

  • Akira 35th Anniversary Edition, de Katsuhiro Otomo, editado por Haruko Hashimoto, Ajani Oloye, e Lauren Scanlan (Kodansha).

Mellor guionista

  • Tom King, Batman, Batman Annual #2, Batman/Elmer Fudd Special #1, Mister Miracle (DC).

Mellor guionista/debuxante

  • Emil Ferris, My Favorite Thing Is Monsters (Fantagraphics).

Mellor debuxante/entintador

  • Mitch Gerads, Mister Miracle (DC).

Mellor debuxante/artista multimedia

  • Sana Takeda, Monstress (Image).

Mellor artista de capa

  • Sana Takeda, Monstress (Image).

Mellor colorista

  • Emil Ferris, My Favorite Thing Is Monsters (Fantagraphics).

Mellor rotulista

  • Stan Sakai, Usagi Yojimbo, Groo: Slay of the Gods (Dark Horse).

Mellor publicación periódica ou periodística sobre cómics

  • The Comics Journal, edited by Dan Nadel, Timothy Hodler, e Tucker Stone, tcj.com (Fantagraphics).

Mellor libro sobre cómics

  • How to Read Nancy: The Elements of Comics in Three Easy Panels, de Paul Karasik e Mark Newgarden (Fantagraphics).

Mellor ensaio académico

  • Latinx Superheroes in Mainstream Comics, de Frederick Luis Aldama (University of Arizona Press).

Mellor deseño de publicación

  • Akira 35th Anniversary Edition, de Phil Balsman, Akira Saito (Veia), NORMA Editorial e MASH•ROOM (Kodansha).

Mellor cómic dixital

  • Harvey Kurtzman’s Marley’s Ghost, de Harvey Kurtzman, Josh O’Neill, Shannon Wheeler e Gideo Kendall (comiXology Originals/Kitchen, Lind & Associates).

Mellor Webcomic

  • The Tea Dragon Society, de Katie O’Neill, teadragonsociety.com
Advertisements

Deixar unha resposta

introduce os teu datos ou preme nunha das iconas:

Logotipo de WordPress.com

Estás a comentar desde a túa conta de WordPress.com. Sair /  Cambiar )

Google+ photo

Estás a comentar desde a túa conta de Google+. Sair /  Cambiar )

Twitter picture

Estás a comentar desde a túa conta de Twitter. Sair /  Cambiar )

Facebook photo

Estás a comentar desde a túa conta de Facebook. Sair /  Cambiar )

Conectando a %s