Nomeados aos Premios Eisner 2018

Mellor historia curta

  • “Ethel Byrne,” de Cecil Castelluci e Scott Chantler, en Mine: A Celebration of Liberty and Freedom for All Benefiting Planned Parenthood (ComicMix).
  • “Forgotten Princess,” de Phillip Kennedy Johnson e Antonio Sandoval, en Adventure Time Comics #13 (kaboom!).
  • ”A Life in Comics: The Graphic Adventures of Karen Green,” de Nick Sousanis, en Columbia Magazine (Summer 2017).
  • “Small Mistakes Make Big Problems,” de Sophia Foster-Dimino, en Comics for Choice (Hazel Newlevant).
  • “Trans Plant,” de Megan Rose Gedris, en Enough Space for Everyone Else (Bedside Press).

Mellor número único “One shot”

  • Barbara, de Nicole Miles (ShortBox).
  • Hellboy: Krampusnacht, de Mike Mignola e Adam Hughes (Dark Horse).
  • Pope Hats #5, de Ethan Rilly (AdHouse Books).
  • The Spotted Stone, de Rick Veitch (Sun Comics).
  • What Is Left, de Rosemary Valero-O’Connell (ShortBox).

Mellor serie regular

  • Black Hammer, de Jeff Lemire, Dean Ormston e David Rubín (Dark Horse).
  • Giant Days, de John Allison, Max Sarin e Liz Fleming (BOOM! Box).
  • Hawkeye, de Kelly Thompson, Leonardo Romero e Mike Walsh (Marvel).
  • Monstress, de Marjorie Liu e Sana Takeda (Image).
  • The Wicked + The Divine, de Kieron Gillen e Jamie McKelvie (Image).

Mellor serie limitada

  • Black Panther: World of Wakanda, de Roxane Gay, Ta-Nehisi Coates e Alitha E. Martinez (Marvel).
  • Extremity, de Daniel Warren Johnson (Image/Skybound).
  • The Flintstones, de Mark Russell, Steve Pugh, Rick Leonardi e Scott Hanna (DC).
  • Mister Miracle, de Tom King e Mitch Gerads (DC).
  • X-Men: Grand Design, de Ed Piskor (Marvel).

Mellor serie nova

  • Black Bolt, de Saladin Ahmed e Christian Ward (Marvel).
  • Grass Kings, de Matt Kindt e Tyler Jenkins (BOOM! Studios).
  • Maestros, de Steve Skroce (Image).
  • .Redlands, de Jordie Belaire e Vanesa Del Rey (Image).
  • Royal City, de Jeff Lemire (Image).

Mellor serie para lectores novos (ata 8 anos)

  • Adele in Sand Land, de Claude Ponti (Toon Books).
  • Arthur and the Golden Rope, de Joe Todd-Stanton (Flying Eye/Nobrow).
  • Egg, de Kevin Henkes (Greenwillow Books).
  • Good Night, Planet, de Liniers (Toon Books).
  • Little Tails in the Savannah, de Frederic Brrémaud e Federico Bertolucci (Lion Forge/Magnetic).

Mellor serie infantil (9–12)

  • Bolivar, de Sean Rubin (Archaia).
  • Home Time (Book One): Under the River, de Campbell Whyte (Top Shelf).
  • Nightlights, de Lorena Alvarez (Nobrow).
  • The Tea Dragon Society, de Katie O’Neill (Oni).
  • Wallace the Brave, deWill Henry (Andrews McMeel).

Mellor serie xuvenil (13-17)

  • The Dam Keeper, de Robert Kondo e Dice Tsutsumi (First Second/Tonko House).
  • Jane, de Aline Brosh McKenna e Ramón K. Pérez (Archaia).
  • Louis Undercover, de Fanny Britt e Isabelle Arsenault (Groundwood Books/House of Anansi).
  • Monstress, de Marjorie Liu e Sana Takeda (Image).
  • Spinning, de Tillie Walden (First Second).

Mellor publicación de humor

  • Baking with Kafka, de Tom Gauld (Drawn & Quarterly).
  • Batman/Elmer Fudd Special #1, de Tom King, Lee Weeks e Byron Vaughn (DC).
  • The Flintstones, de Mark Russell, Steve Pugh, Rick Leonardi e Scott Hanna (DC).
  • Rock Candy Mountain, de Kyle Starks (Image).
  • Wallace the Brave, de Will Henry (Andrews McMeel).

Mellor antoloxía

  • A Bunch of Jews (and Other Stuff): A Minyen Yidn, de Max B. Perlson, Trina Robbins et al. (Bedside Press).
  • A Castle in England, de Jamie Rhodes et al. (Nobrow).
  • Elements: Fire, A Comic Anthology de Creators of Color, edited by Taneka Stotts (Beyond Press).
  • Now #1, edited de Eric Reynolds (Fantagraphics).
  • The Spirit Anthology, edited de Sean Phillips (Lakes International Comic Art Festival).

Mellor publicación baseada na realidade

  • Audubon: On the Wings of the World, de Fabien Grolleau e Jerémie Royer (Nobrow).
  • The Best We Could Do, de Thi Bui (Abrams ComicArts).
  • Calamity Jane: The Calamitous Life of Martha Jane Cannary, 1852–1903, de Christian Perrissin e Matthieu Blanchin (IDW).
  • Lennon: The New York Years, de David Foenkinos, Corbeyran e Horne (IDW).
  • Spinning, de Tillie Walden (First Second).

Mellor álbum gráfico (novo)

  • Crawl Space, de Jesse Jacobs (Koyama Press).
  • Eartha, de Cathy Malkasian (Fantagraphics).
  • My Favorite Thing Is Monsters, de Emil Ferris (Fantagraphics).
  • Stages of Rot, de Linnea Sterte (Peow).
  • The Story of Jezebel, de Elijah Brubaker (Uncivilized Books).

Mellor álbum gráfico (Reimpresión)

  • Boundless, de Jillian Tamaki (Drawn & Quarterly).
  • Fantagraphics Studio Edition: Black Hole de Charles Burns, edited by Eric Reynolds (Fantagraphics).
  • Small Favors: The Definitive Girly Porno Collection, de Colleen Coover (Oni/Limerence).
  • Sticks Angelica, Folk Hero, de Michael DeForge (Drawn & Quarterly).
  • Unreal City, de D. J. Bryant (Fantagraphics).

Mellor adaptación desde outro medio

  • Beowulf, de Santiago García e David Rubín (Image).
  • H. P. Lovecraft’s The Hound and Other Stories, de Gou Tanabe (Dark Horse).
  • Herman Melville’s Moby Dick, de Christophe Chabouté (Dark Horse).
  • Kindred, by Octavia Butler, de Damian Duffy e John Jennings (Abrams ComicArts).

Mellor edición de material extranxeiro en EE.UU

  • Audubon: On the Wings of the World, de Fabien Grolleau e Jerémie Royer (Nobrow).
  • Flight of the Raven, de Jean-Pierre Gibrat (EuroComics/IDW).
  • FUN, de Paolo Bacilieri (SelfMadeHero).
  • Ghost of Gaudi, de El Torres e Jesús Alonso Iglesias (Lion Forge/Magnetic).
  • The Ladies-in-Waiting, de Santiago García e Javier Olivares (Fantagraphics).
  • Run for It: Stories of Slaves Who Fought for the Freedom, de Marcelo D’Salete (Fantagraphics).

Mellor edición de material asiático en EE.UU

  • Furari, by Jiro Taniguchi (Fanfare/Ponent Mon).
  • Golden Kamuy, by Satoru Noda (VIZ Media).
  • My Brother’s Husband, vol. 1, by Gengoroh Tagame (Pantheon).
  • Otherworld Barbara, vol. 2, by Moto Hagio (Fantagraphics).
  • Shiver: Junji Ito Selected Stories, by Junji Ito (VIZ Media).

Mellor colección/Proxecto de arquivo – Tiras

  • Celebrating Snoopy, de Charles M. Shulz, editado por Alexis E. Fajardo e Dorothy O’Brien (Andrews McMeel).
  • Crazy Quilt: Scraps and Panels on the Way to Gasoline Alley, de Frank King, editado por Peter Maresca (Sunday Press).
  • Foolish Questions and Other Odd Observations, de Rube Goldberg, editado por Peter Maresca e Paul C. Tumey (Sunday Press Books).
  • Sky Masters of the Space Force: The Complete Dailies, de Jack Kirby, Wally Wood et al., editado por Daniel Herman (Hermes Press).
  • Star Wars: The Classic Newspaper Strips, vol. 1, de Russ Manning et al., editado por Dean Mullaney (LOAC/IDW).

Mellor colección/Proxecto de arquivo – BD

  • Akira 35th Anniversary Edition, de Katsuhiro Otomo, editado por Haruko Hashimoto, Ajani Oloye, e Lauren Scanlan (Kodansha).
  • Behaving MADly, editado por Craig Yoe (Yoe Books/IDW).
  • The Collected Neil the Horse, de Arn Saba/Katherine Collins, editado por Andy Brown (Conundrum).
  • Fantagraphics Studio Edition: Jaime Hernandez, editado por Gary Groth (Fantagraphics).
  • Will Eisner: The Centennial Celebration, 1917-2017, de Paul Gravett, Denis Kitchen, e John Lind (Kitchen Sink/Dark Horse).

Mellor guionista

  • Tom King, Batman, Batman Annual #2, Batman/Elmer Fudd Special #1, Mister Miracle (DC).
  • Matt Kindt, Grass Kings (BOOM! Studios); Ether (Dark Horse); Eternity, X-O Manowar (Valiant).
  • Jeff Lemire, Black Hammer (Dark Horse); Descender (Image).
  • Marjorie Liu, Monstress (Image).
  • Mark Russell, The Flintstones (DC).

Mellor guionista/debuxante

  • Lorena Alvarez, Night Lights (Nobrow).
  • Chabouté, Moby Dick (Dark Horse); Alone, The Park Bench (Gallery 13/Simon & Schuster).
  • Emil Ferris, My Favorite Thing Is Monsters (Fantagraphics).
  • Cathy Malkasian, Eartha (Fantagraphics).
  • Jiro Taniguchi, Furari, Louis Vuitton Travel Guide: Venice (Fanfare/Ponent Mon).

Mellor debuxante/entintador

  • Isabelle Arsenault, Louis Undercover (Groundwood Books/House of Anansi).
  • Mitch Gerads, Mister Miracle (DC).
  • Gary Gianni, Hellboy: Into the Silent Sea (Dark Horse).
  • Ramón K. Perez, Jane (Archaia).
  • David Rubín, Black Hammer #9 & #12, Ether, Sherlock Frankenstein #1–3 (Dark Horse); Beowulf (Image).

Mellor debuxante/artista multimedia

  • Federico Bertolucci, Love: The Dinosaur, Little Tails (Lion Forge/Magnetic).
  • EFA, Monet: Itinerant of Light (NBM).
  • Jean-Pierre Gibrat, Flight of the Raven (EuroComics/IDW).
  • Cyril Pedrosa, Portugal (NBM).
  • Sana Takeda, Monstress (Image).

Mellor artista de capa

  • Jorge Corona, No. 1 with a Bullet (Image).
  • Nick Derington, Mister Miracle (DC); Doom Patrol (DC Young Animal).
  • Brian Stelfreeze, Black Panther (Marvel).
  • Sana Takeda, Monstress (Image).
  • Julian Totino Tedesco, Hawkeye (Marvel).

Mellor colorista

  • Emil Ferris, My Favorite Thing Is Monsters (Fantagraphics).
  • Mitch Gerads, Mister Miracle (DC).
  • Ed Piskor, X-Men: Grand Design (Marvel).
  • David Rubín, Ether, Black Hammer, Sherlock Frankenstein (Dark Horse); Beowulf (Image).
  • Dave Stewart, Black Hammer, BPRD: Devil You Know, Hellboy: Into the Silent Sea, Sherlock Frankenstein, Shaolin Cowboy (Dark Horse); Maestros (Image).
  • Rosemary Valero-O’Connell, What Is Left (ShortBox).

Mellor rotulista

  • Isabelle Arsenault, Louis Undercover (Groundwood Books/House of Anansi).
  • Clayton Cowles, Bitch Planet: Triple Feature, Redlands, The Wicked + The Divine (Image); Black Bolt, Spider-Gwen, Astonishing X-Men, Star Wars (Marvel).
  • Emil Ferris, My Favorite Thing Is Monsters (Fantagraphics).
  • Stan Sakai, Usagi Yojimbo, Groo: Slay of the Gods (Dark Horse).
  • John Workman, Mother Panic (DC Young Animal); Ragnorak (IDW).

Mellor publicación periódica ou periodística sobre cómics

  • Alter Ego, edited by Roy Thomas (TwoMorrows).
  • The Comics Journal, edited by Dan Nadel, Timothy Hodler, e Tucker Stone, tcj.com (Fantagraphics).
  • Hogan’s Alley, editado por Tom Heintjes.
  • Jack Kirby Collector, editado por John Morrow (TwoMorrows).
  • PanelXPanel magazine, editado por Hassan Otsmane-Elhaou, panelxpanel.com

Mellor libro sobre cómics

  • Deconstructing the Incal by Alejandro Jodorowsky and Moebius, de Jean Annestay e Christophe Quillien (Humanoids).
  • How Comics Work, de Dave Gibbons e Tim Pilcher (Wellfleet Press/Quarto Group).
  • How to Read Nancy: The Elements of Comics in Three Easy Panels, de Paul Karasik e Mark Newgarden (Fantagraphics).
  • Line of Beauty: The Art of Wendy Pini, de Richard Pini (Flesk).
  • Monograph, de Chris Ware (Rizzoli).
  • To Laugh That We May Not Weep: The Life and Times of Art Young, de Glenn Bray e Frank M. Young (Fantagraphics).

Mellor ensaio académico

  • The Comics of Charles Schulz: The Good Grief of Modern Life, editado por Jared Gardner e Ian Gordon (University Press of Mississippi).
  • Ethics in the Gutter: Empathy and Historical Fiction in Comics, de Kate Polak (Ohio State University Press).
  • Latinx Superheroes in Mainstream Comics, de Frederick Luis Aldama (University of Arizona Press).
  • Neon Visions: The Comics of Howard Chaykin, de Brannon Costello (LSU Press).
  • Picturing Childhood: Youth in Transnational Comics, editado por Mark Heimermann e Brittany Tullis (University of Texas Press).

Mellor deseño de publicación

  • Akira 35th Anniversary Edition, de Phil Balsman, Akira Saito (Veia), NORMA Editorial e MASH•ROOM (Kodansha).
  • Celebrating Snoopy, de Spencer Williams e Julie Phillips (Andrews McMeel).
  • Monograph, de Chris Ware (Rizzoli).
  • My Favorite Thing Is Monsters, de Jacob Covey (Fantagraphics).
  • Will Eisner: The Centennial Celebration, 1917-2017, de John Lind (Kitchen Sink/Dark Horse).

Mellor cómic dixital

  • Bandette, de Paul Tobin e Colleen Coover (Monkeybrain/comiXology).
  • Barrier, de Brian K. Vaughan e Marcos Martin (Panel Syndicate).
  • The Carpet Merchant of Konstaniniyya, de Reimena Yee (reimenayee.com/the-carpet-merchant).
  • Contact High, de James F. Wright e Josh Eckert (gumroad.com/l/YnxSm).
  • Harvey Kurtzman’s Marley’s Ghost, de Harvey Kurtzman, Josh O’Neill, Shannon Wheeler e Gideo Kendall (comiXology Originals/Kitchen, Lind & Associates).
  • Quince, de Sebastian Kadlecik, Kit Steinkellner e Emma Steinkellner (Fanbase Press/comiXology).

Mellor Webcomic

Advertisements

Deixar unha resposta

introduce os teu datos ou preme nunha das iconas:

Logotipo de WordPress.com

Estás a comentar desde a túa conta de WordPress.com. Sair /  Cambiar )

Google+ photo

Estás a comentar desde a túa conta de Google+. Sair /  Cambiar )

Twitter picture

Estás a comentar desde a túa conta de Twitter. Sair /  Cambiar )

Facebook photo

Estás a comentar desde a túa conta de Facebook. Sair /  Cambiar )

Conectando a %s